Eindhoven – Afgelopen weekend werden in het grootste zwemstadion van Nederland, het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion te Eindhoven, de Nederlandse Kampioenschappen Zwemmen gehouden. Tijdens dit toernooi konden zwemmers zich bovendien kwalificeren voor het EK in Parijs en het EK Onder 23. Een prachtig evenement waar ook Dyon Scholten het hele weekend namens Zwem- en Poloclub Steenwijk ’34 aan deelnam.
Waar Dyon zich in de winter voor de nationale kampioenschappen op de korte baan op één afstand wist te plaatsen, verscheen hij dit keer maar liefst acht keer aan de start. Het werd een wisselend, maar vooral leerzaam toernooi. In meerdere races begon hij sterk, maar lukte het nog niet om die lijn volledig vast te houden. Dat biedt mooie aanknopingspunten om komend seizoen verder te werken aan zowel de technische als de mentale ontwikkeling.
Op de 800 meter vrije slag boekte Dyon de grootste progressie. Hij verbeterde zijn persoonlijk record met maar liefst 11 seconden en eindigde daarmee als zevende in de categorie Onder 18. Ook op de 100 meter vrije slag en de 50 meter vlinderslag wist hij zijn persoonlijke tijden aan te scherpen. Op de 400 meter vrije slag behaalde hij een keurige zestiende plaats in zijn leeftijdsklasse.
Al met al kan Dyon terugkijken op een weekend met mooie prestaties, persoonlijke records en waardevolle leermomenten. Die ervaringen vormen een uitstekende basis om in het nieuwe seizoen verder te bouwen aan zijn ontwikkeling.

Comments are closed.