Steenwijk – Op zaterdag 10 mei vormde de Waterwyck het decor van de zesde en laatste ronde van het circuit voor zwemmers onder 12 jaar. Daarbij konden de zwemmers van Steenwijk ’34 zich plaatsen voor de Overijsselse Minioren Finale komende juni. Samen met Dedemsvaart AC, Deltasteur en Hera ’11 werd er weer gejaagd op de tickets en de persoonlijke records. En die jacht was wederom succesvol!
De jongste deelnemer van Steenwijk ’34, Fedde Peters (8), wist zijn beste tijden te verbeteren, zowel op de 25 meter schoolslag als de 50 meter vrije slag. Op deze laatste slag was hij maar liefst vier seconden sneller dan de vorige keer. De 100 meter wisselslag resulteerde helaas in een diskwalificatie, maar met twee PR’s op zak kon Fedde tevreden naar huis. Mark-Valentijn de Graaf komt uit in de klasse geboortejaren 2015 en 2016. In aanloop naar deze wedstrijd is Mark-Valentijn gestart met een extra training op de vrijdagochtend. Qua snelheid en techniek was dit zeker te zien! Helaas zorgden een aantal kleine foutjes voor diskwalificaties, maar het verloop van deze wedstrijd is veelbelovend voor het circuit volgend jaar en de nog komende 8-kampwedstrijden.
In de leeftijdsklasse 2013 en 2014 deden deze keer Marit Heijs, Lotte de Vries, Emily Dijkstra en Jesse Last mee. Een aantal van deze zwemmers is de afgelopen maanden ook gestart met één ochtendtraining per week. Het vroege opstaan heeft zijn vruchten afgeworpen: samen zwommen zij elf afstanden, waarvan éénmaal een nieuwe tijd, éénmaal twee honderdste langzamer dan de inschrijftijd, en maar liefst ngegn PR’! Drie PR’s per persoon waren voor Lotte en Emily, waarbij voor Lotte de klapper de 100 meter vrije slag was. Met een tijd van 1:19.55 was ze ruim zes seconden sneller dan de inschrijftijd. Emily daarentegen wist zich juist het meeste te verbeteren op de 100 meter wisselslag. Een verbetering van maar liefst 11.82 seconden!
Voor Marit Heijs ging zowel de 100 meter vrije slag als de 200 meter wisselslag buitengewoon goed. Beide keren meer dan twee seconden winst. Op de 100 meter vlinderslag was Marit vrijwel even snel als vorige maand. Jesse tenslotte zwom twee afstanden: de 200 meter wisselslag voor het eerst, en de 100 meter vrije slag. Bij deze laatste slag trok hij zich op aan zijn naaste tegenstander. Dit resulteerde in een tijd van 1:20.66, bijna negen seconden sneller dan zijn inschrijftijd. zo kwam de PR-teller op maar liefst dertien persoonlijke records. Of één of meerdere van de zwemmers zich hebben kunnen plaatsen voor de Overijsselse finale in Zwolle? Helaas zijn daar – in verband met het lange programma – per afstand niet zo veel startbewijzen uit te delen. We wachten in spanning af!
Comments are closed.